Olej Opałowy

Niższe koszty ogrzewania olejem grzewczym niż ogrzewania elektrycznego. Olej jest wprawdzie droższy niż węgiel, ale te oszczędności, w porównaniu z kosztami eksploatacji nowoczesnych i energooszczędnych kotłów olejowych, mogą okazać się pozorne. W wypadku dużych kotłowni opalanych węglem doliczyć trzeba koszty zatrudnienia palaczy oraz wydatki związane z wywozem i utylizacją popiołu, który stanowi aż 10% masy spalonego węgla, podczas gdy spalanie oleju jest prawie bezodpadowe.

Bezobsługowa praca urządzeń

komputer

To oszczędność czasu i pieniędzy. A możliwość automatycznej regulacji temperatury zapewnia komfort w każdym pomieszczeniu, bez względu na pogodę i porę roku.

Bezpieczeństwo

tarcza

Jest efektem wysokiej temperatury zapłonu. Nawet w sytuacji przypadkowego zaprószenia ognia w kotłowni nie grozi wybuch. W przypadku instalacji gazowej nawet drobna nieszczelność może okazać się tragiczna w skutkach, ze względu na wysoki stopień wybuchowości gazu.

Stabilność

24h

Szybkie dostawy oleju. Łatwy zakup oleju możliwy jest dzięki rozbudowanemu taborowi aut. Przeciętny czas dostawy oleju grzewczego nie przekracza 24 godzin od momentu zamówienia.

Ekologia

eko

Niska zawartość siarki w oleju grzewczym czyni go paliwem ekologicznym. Dobrej jakości olej grzewczy jest paliwem bezodpadowym. Korzyści przemysłowego stosowania oleju są zarówno niematerialne: firma nie działa na szkodę środowiska, jak i materialne: mniejsze opłaty środowiskowe.

Wygoda

środowisko

Dzięki bezpopiołowemu spalaniu używanie oleju grzewczego oszczędza wielu problemów. Nie ma też konieczności częstych dostaw paliwa. Ponadto w przeciwieństwie do gazu płynnego instalacja zasilania oleju grzewczego może znajdować się w piwnicy budynku i nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanej procedury formalnoprawnej.

Niezależność

dostawa

Korzystanie z oleju grzewczego umożliwia swobodny wybór daty dostawy, który oferujemy na najkorzystniejszych na rynku warunkach ze względu na wymagania klientów.